به مناسبت روز چابهار

سه شنبه 07 اسفند 1397 ساعت 17:12

چابهار تنها بندر اقیانوسی کشور است که در کرانه دریای مکران و اقیانوس هند قرار دارد. لنگرگاه آن قابلیت پهلوگیری کشتیهای اقیانوس ‌پیما را دارد و از مناطق آزاد بازرگانی ایران است.

معرفی و شناساندن قابلیت‌های شهرستان چابهار به عنوان یکی از استراتژیک‌ترین مناطق ایران تحت عنوان همایش روز چابهار (Chabahar Day) در روز سه شنبه مورخ هفتم اسفندماه سال جاری در بندر چابهار با حضور نمایندگانی از 35 کشور جهان جهت افزایش جذب بار و کاهش ترافیک کالای این بندر از داخل و خارج کشور برگزار گردید.
این همایش به منظور معرفی توانمندی های بندر چابهار و به عنوان پیوند دهنده کشورهای منطقه با حضور تعدادی از سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی برگزار گردید تا فرآیند جذب سرمایه گذاران در بندر چابهار و سایر بنادر کشور را تسهیل کنند.
امید است تا اثرات این گردهمایی به توسعه زیر ساخت های بندر چابهار کمک کند. از همه دستگاه های ذی‌ربط اقتصادی انتظار می رود تا با تسهیل فرآیندها شرایط جذب سرمایه گذاران را در بنادر چابهار انجام دهند.
چابهار تنها بندر اقیانوسی کشور است که در کرانه دریای مکران و اقیانوس هند قرار دارد. لنگرگاه آن قابلیت پهلوگیری کشتیهای اقیانوس ‌پیما را دارد و از مناطق آزاد بازرگانی ایران است. پیش از برگزاری همایش بین‌المللی توسعه چابهار چندین طرح و پروژه را افتتاح و آماده بهره برداری گردید. همچنین با حضور وزیر راه و شهرسازی ایران و معاونان حمل و نقل کشورهای افغانستان و هند اولین محموله ترانزیتی کشور افغانستان به هند در بندر چابهار بارگیری شده است.
بندر چابهار به دلیل موقعیت راهبردی، که نزدیکترین راه دسترسی کشورهای محصور در خشکی آسیای میانه (افغانستان، ترکمنستان، ازبکستان، تاجیکستان، قرقیزستان و قزاقستان) به آبهای آزاد است، از اهمیت فراوانی برخوردار است و سازندگی و سرمایه‌گذاری فراوانی در آن صورت می‌گیرد؛ از جمله ساخت اسکله و افزایش گنجایش بارگیری کشتیهای اقیانوس ‌پیما (در خلیج چابهار) و ساخت راه‌ آهن به سوی آسیای میانه و احداث فرودگاه بین‌المللی. این بندر یکی از مهمترین چهارراههای کریدور شمال-جنوب بازرگانی جهانی است. در واقع این کریدور اقتصادی و شاهراه مهم منطقه ای دروازه ای برای ورود هند به خاورمیانه است.
موافقت‌نامه ترانزیتی سه‌جانبه بین کشورهای ایران، هند و چابهار باهدف تسریع، تسهیل و ارتقای ترانزیت چابهار و اتصال کشور هند و افغانستان به کشورهای آسیای میانه از طریق بندر چابهار، توسعه صادرات سه کشور و ایجاد کریدور بین‌المللی بین کشورهای مذکور در خرداد ماه سال ۱۳۹۵ به امضای روسای جمهور ایران و افغانستان و نخست‌وزیر هند رسید.
آسیای میانه از یک سو به سبب تأمین بخشی از انرژی مصرفی جهان از اهمیت جغرافیایی، ژئوپلیتیکی و ژئو راهبردی خاصی برخوردار است و از طرف دیگر با جمعیت چند ده میلیونی خود هم به‌عنوان بازار مصرف و هم تأمین‌کننده مواد اولیه نقش‌های حیاتی برای قدرت‌هایی که به آنها چشم دوخته‌اند، اهمیت خاص دارد. بازی بزرگ و جدید، آمریکا، چین و هند و روسیه و کشورهای کوچک‌تر فرا منطقه‌ای در منطقه آسیای مرکزی امروزه این منطقه را به میدان اصلی رقابت‌هایی شبیه به رقابت‌های امپریالیستی قرن نوزدهمی تبدیل کرده است.
هند نیز به‌عنوان یک بازیگر فرا منطقه‌ای ازجمله کشورهایی است که به علت وجود انرژی و بازار پررونق تجاری آسیای مرکزی به آن چشم دوخته است؛ علت‌هایی که توجیه‌گر حضور دیگر قدرت در این منطقه نیز هست.
چابهار می تواند سهم زیادی در رابطه با توسعه صادرات و کسب درآمدهای ارزی، جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی و همچنین با فراهم شدن زیرساخت ها نقش بزرگی در جذب گردشگران داخلی و خارجی داشته باشد. امید است چابهار، نوید بهاری زیبا برای مردم استان و کشور باشد نه چاهی برای پر کردن جیب و زمینه ای برای سوء استفاده برخی از عوامل دولتی و غیر دولتی باشد. بدلیل معافیت بندر چابهار از تحریم توسط دولت آمریکا جهت تامین حداکثری منافع هند و افغانستان می توان از این فرصت استثنایی در جهت بهره وری و توسعه منطقه و کشور استفاده بهینه برد. در این راستا جذب سرمایه گزاران باید اولویت اول مسئولان باشد.

افزودن دیدگاه جدید

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی‌های وب و پست الکترونیکی به صورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.